Istrie - Pula
Strategicky dobře umístěné a kvalitně opevněné město Pula se stalo významným přístavem středomoří. Bylo postaveno, aby chránilo zátoku Istrijského poloostrova. Je staré přibližně 3 000 let, a proto na vás z jeho zdí přímo dýchá historie. Herkulova brána, Augustův chrám a velký římský amfieteátr jsou jen jedny z mála památek, které nutně musíte vidět.

Aktivní potápěči budou unešeni, tím vším, co Pula a okolí nabízí. 14 vraků lodí, tunely, jeskyně a pochopitelně překrásná fauna a flora jadranu pod hladinou. Pula a potápění patří k sobě jako Romeo a Julie. Torpédoborce, remorkery a obchodní lodě, v jejichž útrobách se můžete prohánět, je něco co si žádný aktivní potápěč nesmí nechat ujít.

Potápěčské centrum Puntižela je podmořským králem okolí. Zkušení potápěči tohoto centra Vás zaškolí, připraví a doprovodí do útrob potopených lodí jako jsou Baron Gautsch, Giuseppe Dezza, Maona, Numidia, Romanja, Istra, Klapeta, Remorker - Rimarchiatore, Mob, Varese, John Gilmore, Josefina Flamingo a Tihani.